9 kwietnia 2005

 

W niedzielę 13 marca 2005 roku odbyła się uroczystość kończąca XLVIII olimpiadę astronomiczną, podczas której zostały ogłoszone jej wyniki. Uczestnikom finału dyplomy i nagrody wręczył Przewodniczący Komitetu Głównego prof. dr hab. Jerzy Kreiner.

Podczas uroczystości dr Krzysztof Ziołkowski wygłosił wykład o najnowszych wynikach badań misji Cassini/Huygens.

Zwycięzcami Olimpiady zostali exeqvo: Radosław Chrapkiewicz z V LO w Bielski Białej i Szymon Jędrzejewski z VI LO w Radomiu, końcowe wyniki można zobaczyć na stronie chorzowskiego planetarium: www.planetarium.chorzow.net.pl/kwal.htm

Wśród uczestników finału był uczeń naszej szkoły Kamil Konera. W ciągu ostatnich czterech lat trzykrotnie naszym uczniom udało się dotrzeć do etapu centralnego. Wcześniej wśród najlepszych młodych astronomów dwukrotnie znalazł się Rafał Samborski, zajmując w zeszłym roku szkolnym wysokie piąte miejsce.

 

Uczestniczy etapu centralnego wraz z członkami Komitetu Głównego i opiekunami

Kamil Konera chwilę po odebraniu dyplomu i nagrody


Kamil w sali chorzowskiego planetarium przed ogłoszeniem wyników


Budynek największego planetarium w Polsce robi wrażenie

 


Uczestnikom Olimpiady towarzyszyły zimowe krajobrazy chorzowskiego parku.fot. Jacek Stańczak